Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu – Aleksander

Ojciec Fotograf
10 września 2019

Chciałbym podzielić się z Wami historią pewnej uroczystości, która miała miejsce 17 sierpnia 2019 roku. Z wielu względów było to dla mnie wydarzenie wyjątkowe. Sobotni wieczór, kościół na inowrocławskim Rąbinie, Msza Święta z udzieleniem sakramentu Chrztu. Podobne wydarzenia dzieją się w tym samym czasie w całej Polsce. Podczas wielu z nich będzie obecny fotograf, który wykona reportaż z Chrztu Świętego.

Profesjonalna fotografia Chrztu Inowrocław

Na rodziców Olka trafiłem dzięki Monice, która w wolnych chwilach działa jako animator dla dzieci w Inowrocławiu. Dzięki jej rekomendacji i decyzji podjętej przez rodziców Aleksandra mogłem wykonać mój pierwszy reportaż fotograficzny z Chrztu Świętego w Inowrocławiu.

Zdjęcia w trakcie uroczystości Chrztu są często wykonywane przez osoby z rodziny chrzczonego dziecka. Telefon lub amatorski aparat nie wystarczą jednak do zrobienia dobrego zdjęcia, które będzie ponadczasową ozdobą rodzinnego albumu.

Jeżeli zależy Wam na pięknych zdjęciach z Chrztu Waszego synka lub córeczki, powinniście rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnego fotografa na chrzciny. Próby samodzielnego fotografowania często kończą się zwróceniem uwagi przez księdza. Jest to wstydliwa sytuacja dla osoby, której zwrócono uwagę, a przede wszystkim dla rodziców dziecka.

Fotograf Chrztu powinien posiadać uprawnienia do fotografowania obrzędów kościelnych – ukończony kurs liturgiczny dla fotografów. Kurs ukończyłem w czerwcu 2019 roku w Olsztynie. Uzyskałem certyfikat wydany przez kurię diecezjalną oraz legitymację, którą okazuję każdorazowo księdzu przed rozpoczęciem celebracji.

Fotograf na chrzest – cena usługi

Przeszkodą w podjęciu decyzji o skorzystaniu z usług profesjonalnego fotografa na chrzest jest często wysoka cena takiej usługi. Wielu doświadczonych i popularnych fotografów ustala wysoką cenę ze względu na możliwość realizacji w tym czasie innych, często lepiej płatnych zleceń np. fotografii ślubnej. Tym samym nie chcą zapełniać swojego kalendarza gorzej płatnymi zleceniami.

Istnieje jednak alternatywa – skorzystanie z usług fotografa działającego na rynku od niedawna. Aspirujący fotograf, poza świeżym spojrzeniem oraz brakiem rutyny, zaoferuje Wam pełne zaangażowanie w wykonywaną usługę.

W tym przypadku również możecie liczyć na piękne zdjęcia z Chrztu, które będą porównywalne z materiałem dostarczanym przez bardziej doświadczonych fotografów. Nie spotkacie się jednak z wysoką ceną i odmową ze względu na brak wolnego terminu.

Chrzest w kościele Świętej Jadwigi w Inowrocławiu

Ceremonia Chrztu Olka odbyła się kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej w Inowrocławiu. Kościół znajduje się na osiedlu Rąbin, nieopodal centrum handlowego Galeria Solna. Na miejsce uroczystości dotarłem pół godziny przed Mszą Świętą. W tym samym czasie na przykościelny parking przyjechał Aleksander z rodzicami. Przywitaliśmy się, podpisaliśmy umowę o wykonanie zdjęć, a następnie przystąpiłem do fotografowania.

Galeria zdjęć z Chrztu

Zapraszam Was do zapoznania się ze zdjęciami wykonanymi podczas tej pięknej uroczystości. Poniżej znajdziecie 30 zdjęć wybranych przeze mnie do zaprezentowania reportażu. Rodzice Aleksandra poza tymi zdjęciami otrzymali ode mnie pełen pakiet dokumentacyjny – wszystkie udane zdjęcia poddane podstawowej edycji. Ponad 60 zdjęć.

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 1

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 2

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 3

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 4

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 5

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 6

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 7

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 8

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 9

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 10

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 11

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 12

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 13

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 14

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 15

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 16

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 17

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 18

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 19

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 20

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 21

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 22

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 23

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 24

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 25

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 26

Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander 27

    Zostaw komentarz