Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa

Ojciec Fotograf
21 października 2019

W poprzednim wpisie wspominałem Wam o moim pierwszym samodzielnie zrealizowanym reportażu z Chrztu Świętego. Jednak 17 sierpnia 2019 roku był dla mnie intensywnym dniem również z innego powodu. W pochmurne południe udałem się do Bydgoszczy, gdzie na zaproszenie fotografa z Torunia miałem możliwość pomagania w realizacji reportażu z Chrztu jako drugi fotograf.

Chrzest Święty w Bydgoszczy

Ceremonia Chrztu Świętego Antoniego miała miejsce w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy. Kościół zlokalizowany jest w dzielnicy Fordon, w pobliżu wąwozu zwanego Doliną Śmierci, który jest częścią Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego. Budowa kościoła trwała od 1983 do 1994 roku. W 2014 roku kościół otrzymał tytuł Bazyliki Mniejszej. Na terenie parafii od kilkunastu lat, w trakcie Wielkiego Tygodnia organizowane jest Misterium Męki Pańskiej, na które przyjeżdżają wierni z całej Diecezji Bydgoskiej. Chrzest Święty w tak podniosłym miejscu jest ważnym wydarzeniem dla dziecka oraz całej rodziny.

Zdjęcia rodzinne w dniu Chrztu

Na miejsce uroczystości dotarłem pół godziny przed jej rozpoczęciem. Czekał już na mnie Tomasz, któremu w tym dniu pomagałem. Chwilę później na miejsce przyjechał Antoni wraz z rodzicami i bratem, a następnie również pozostali członkowie rodziny. Oczekiwanie na rozpoczęcie ceremonii to świetna okazja do uwiecznienia na zdjęciach rodzinnych rozmów przepełnionych uśmiechem i radością. Kolejny moment, w którym można wykonać zdjęcia rodzinne z Chrztu następuje już po zakończeniu uroczystości. Chrzest Antoniego miał miejsce w kaplicy, jednak na zaproszenie księdza proboszcza już po zakończeniu ceremonii udaliśmy się do kościoła głównego,  aby tam wykonać kilka pamiątkowych kadrów. Nie zabrakło ich również na zewnątrz świątyni, gdy zza chmur wyszło sierpniowe słońce.

Drugi fotograf na Chrzcie

Obecność dwóch fotografów na Chrzcie to sytuacja niecodzienna. Mile zaskoczony całą sytuacją był ksiądz proboszcz, który wspomniał o tym fakcie również w krótkiej homilii. Wykonanie reportażu fotograficznego z Chrztu jest zadaniem, które bez problemu zrealizuje jeden fotograf. Dla osoby wchodzącej w świat zawodowej fotografii, uczestniczenie w uroczystości jako drugi fotograf stwarza możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia oraz zbudowania portfolio.

Zdjęcia z Chrztu Świętego w Sanktuarium

Zapraszam Was do obejrzenia krótkiego reportażu z Chrztu Świętego w Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy widzianego zza obiektywu drugiego fotografa. Ta perspektywa pozwoliła na uwiecznienie przeze mnie chwil i szczegółów, których nie mógł w tym czasie uchwycić główny fotograf.

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 1

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 2

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 3

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 4

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 5

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 6

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 7

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 8

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 9

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 10

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 11

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 12

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 13

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 14

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 15

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 16

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 17

Chrzest Święty w Bydgoszczy widziany okiem drugiego fotografa 18

Recent posts
Reportaż z Chrztu Świętego w Inowrocławiu - Aleksander
Chciałbym podzielić się z Wami historią pewnej uroczystości, która miała miejsce 17 sierpnia 2019 roku. Z wielu względów było to dla mnie wydarzenie wyjątkowe. Sobotni wieczór, kościół na inowrocławskim Rąbinie, Msza Święta z udzieleniem sakramentu Chrztu. Podobne wydarzenia dzieją się w tym samym czasie w całej Polsce. Podczas wielu z nich będzie obecny fotograf, który wykona reportaż z Chrztu Świętego.

    Zostaw komentarz